Šodien ir trešdiena,  21. novembris - Zeltīte, Andis
Novembris, 2018  
P O T C Pk S Sv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Eksperti diskutēs par potenciālajiem sadarbības modeļiem vienotas Pārdaugavas akadēmiskās pilsētiņas jeb kampusa attīstībai
  05.12.2017

  Pēc Rīgas plānošanas reģions (RPR) šī gada 8. decembrī rīko prezentāciju un diskusiju “Potenciālie sadarbības modeļi Pārdaugavas zināšanu teritorijai”, kurā iepazīstinās ar Pārdaugavu kā viedās attīstības teritoriju un aicinās klātesošos ekspertus uz diskusiju par veiksmīgu sadarbības modeļu veidošanu šādas teritorijas attīstībai, iesaistot pašvaldību, uzņēmējus un izglītību.

  Prezentācija ar diskusiju ir viens no noslēdzošajiem Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Live Baltic Campus” pasākumiem. Tas notiks piektdien no plkst.13.00 – 15.00 Rīgas Rātsnama (Rātslaukums 1, Rīga) 511.telpā. Tajā kā eksperti piedalīsies Viesturs Celmiņš, Latvijas universitātes projektu koordinators, Emīls Rode, Rīgas plānošanas reģiona eskperts un Ilze Paklone, pilsēttplānošanas eksperte un pētījuma “Pārdaugavas akadēmiskās pilsētiņas attīstības koncepcijas izstrāde” autore.

  Pēc lielāko Latvijā augstskolu – Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un RISEBA - attīstības projektu pabeigšanas, Pārdaugavas teritorijā koncentrēsies valstī nozīmīgākais izglītības un pētniecības potenciāls. Kā liecina ārvalstu piemēri, zināšanu koncentrācija apvienojumā ar stratēģisku un pārdomātu teritorijas attīstības politiku un sadarbības mehānismiem rada iespēju šo potenciālu izmantot reģiona un valsts izaugsmei.

  Lai to sekmētu, eksperti rekomendē izveidot pārvaldes un koordinācijas struktūru un izstrādāt stratēģiskas un telpiskas zināšanu teritorijas programmu un vīziju. Stratēģiskā attīstība balstās uz trim nozīmīgām komponentēm – viedo attīstību, ko nodrošina kampusi jeb akadēmiskās pilsētiņas, cilvēkresursu internacionalizāciju izglītības un pētniecības vidē, kā arī sadarbības tīklu veidošanos dažādos līmeņos ar atbilstošiem mehānismiem katram teritorijas attīstības posmam.

  Sadarbības spēja un kopīgu mērķu identificēšana un realizēšana ir viena no noteicošajām komponentēm inovāciju ekosistēmas izveidei un darbībai. Sekmīgas inovāciju teritorijas attīstībai būtiska ir visu ekosistēmu pārstāvju (izglītība, pētniecība, uzņēmējdarbība), pilsētas, reģiona un valsts iesaiste stratēģiskā līmenī.

  Tiešais fiziskais tuvums un saistītais informācijas aprites ātrums ļauj iesaistītajām pusēm operatīvi attīstīt jaunas sadarbības formas un projektus, reaģēt uz tirgus izmaiņām, kā arī veidot spēcīgus kodolus kopēju interešu pārstāvniecībai. Teritorija un tajā esošā infrastruktūra var kalpot kā platforma iekšējiem un ārējiem sadarbības tīkliem, piemēram, starp zināšanu institūcijām un uzņēmumiem, noteiktās specializācijas jomās, piegāžu ķēdēs starp lielajiem uzņēmumiem un tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, profesionāļu grupām, u.c. 

  Rīgas plānošanas reģions kā projekta partneris piedalās Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta Nr. 155 “Campus Areas as Labs for Participative Urban Design” (“Live Baltic Campus)/Akadēmiskās pilsētiņas – līdzdalīga pilsētdizaina laboratorijas” īstenošanā. Projekta mērķis ir veicināt pilsētas dzīvesvides uzlabošanu (atveseļošanu), nodrošinot inovatīvas pieejas ienešanu pilsētplānošanā, izmantojot dizaina domāšanas metodes. Projekta aktivitātes ir saistītas ar Centrālā Baltijas jūras reģiona akadēmisko pilsētiņu (campus/ kampusu) plānošanu un integrēšanu kopējā pilsētas plānojumā. “Live Baltic Campus” īstenošana paredzēta līdz 2018.gada martam.

  Darba kārtība

  Semināra tēzes

  Vairāk informācijas www.livebalticcampus.eu.

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi