Šodien ir ceturdiena,  20. septembris - Guntra, Ginters, Marianna
Septembris, 2018  
P O T C Pk S Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Par Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāju ievēlēta Daiga Jurēvica
  16.10.2017
  Pirmajā jaunā sasaukuma Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē par Rīgas plānošanas reģiona priekšsēdētāju ir ievēlēta Daiga Jurēvica, Carnikavas novada domes priekšsēdētāja. Savukārt par Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts Dainis Turlais, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs, kas arī līdz šim ieņēma šo amatu.
   
   
  Daiga Jurēvica, Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja: “Rīgas plānošanas reģions ir ekonomiski un sociāli nozīmīgākais reģions Latvijā. Kā vienu no saviem lielākajiem izaicinājumiem es redzu panākt reģiona lielāku ietekmi valsts politikas veidošanā, lai tiktu ievērotas reģiona pašvaldību intereses. Tāpat uzskatu, ka svarīgi ir stiprināt Rīgas plānošanas reģionu, piešķirot tam jaunas funkcijas valsts līmenī.”
   
  Līdz šim Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja amatu ieņēma Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.
   
  Šī gada 13. oktobrī notika Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību (RPR) priekšsēdētāju kopsapulce un pēc tās pirmā jaunā sastāva Attīstības padomes sēde, kurā tika izraudzīta jaunā Attīstības padome ar tās jauno vadību. Kopsapulcē piedalās visu reģionā ietilpstošo 30 pašvaldības priekšsēdētāji. Kopsapulce tiek sasaukta reizi četros gados pēc pašvaldību vēlēšanām, un tās galvenais uzdevums ir ievēlēt jauno Attīstības padomi.
   
  Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu un 30 novadus Latvijas centrālajā daļā, tostarp Jūrmalas, Tukuma, Ogres, Salacgrīvas, Limbažu, Siguldas novadus. Rīgas plānošanas reģionam, pateicoties tā atrašanās vietai, ir liela ietekme valsts ekonomikā, tūrismā, kultūrā un izglītībā. Kā valsts institūcija, kas pakļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Rīgas plānošanas reģiona kompetence ir nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību, starptautisku projektu īstenošanu plānošanas reģionā, kā arī veikt sabiedriskā transporta maršrutu plānošanu. Vairāk par Rīgas plānošanas reģionu: www.rpr.gov.lv .

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi