Šodien ir ,  22. jūlijs - Marija, Marika, Marina
Jūlijs, 2018  
P O T C Pk S Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģiona speciālisti kopā ar Limbažu maiznīcas „Lielezers” pārstāvi piedalās pārtikas rūpniecības uzņēmēju kontaktbiržā Seinajoki pilsētā Somijā un apmeklē starptautisko izstādi Farmari 2017.
  04.07.2017
  Rīgas plānošanas reģions kā projekta partneris piedalās Interreg VB Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta R028 “EmpInno” (Viedās specializācijas stratēģijā balstītu inovācijas un izaugsmes spēju stiprināšana vidēja izmēra pilsētās un reģionos /  S3 –Empowering for Innovation and Growth in Medium-Sized Cities and Regions) īstenošanā. Projekta rezultāts ir palielināta inovācijas veicinātāju -  uzņēmumu, pētniecības iestāžu un pārvaldes institūciju - kapacitāte viedās specializācijas pieejas praktiskajā pielietošanā.
   
  Projekta ietvaros Rīgas plānošanas reģions īsteno arī virkni praktisku aktivitāšu, kuras ļauj uzlabot reģionā esošo pilsētu izaugsmes iespējas, paaugstinot mazo reģiona pilsētu (reģionālo centru) kapacitāti un zināšanas darbā ar viedās specializācijas stratēģijas (RIS3) ieviešanu reģionā, piemēram, inovatīvu uzņēmumu pieredzes apmaiņu ārvalstīs. Šo darbību mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbību un veicināt inovatīvu uzņēmumu ienākšanu reģionā.
   
  Projektā ieviešanā paredzēto pasākumu ietvaros Rīgas plānošanas reģiona speciālisti kopā ar projekta partneriem no citām Baltijas jūras reģiona valstīm un projekta īstenošanā ieinteresēto pušu pārstāvjiem laikā no 2017. gada 13.līdz 15.jūnijam atradās Seinajoki pilsētā Somijā, kur piedalījās  pārtikas ražošanas nozares uzņēmēju kontaktbiržā un starptautiskajā lauksaimniecības izstādē Farmari 2017. Rīgas plānošanas reģions līdzdarbojās projekta pasākuma darba kārtības izstrādē un organizēja Latvijas delegācijas braucienu uz Somiju.
   
  Pieredzes apmaiņas brauciens un uzņēmēju kontaktbirža Seinajoki pilsētā tika organizēta ar mērķi nodrošināt, ka projekta īstenošanā ieinteresēto pušu pārstāvji – pārtikas nozarē darbojošies uzņēmēji un nozari veidojošo asociāciju biedri klātienē tiekas ar citu projekta partneru pārstāvjiem. Šī tikšanās paredzēja pieredzes apmaiņu, jaunu kontaktu izveidošanu un, iespējams, jaunu partnerību vai sadarbības mehānismu izveidošanu attiecīgās jomas uzņēmēju starpā. Rīgas plānošanas reģionu kopā ar projekta īstenošanā tieši iesaistītajiem speciālistiem pārstāvēja arī SIA N.Bomja maiznīcas „Lielezers” ceha vadītājs Valters Kanopa, kurš ārvalstu partnerus iepazīstināja ar sava uzņēmuma produkciju un meklēja jaunas sadarbības iespējas.
   
  Projekta pasākums notika Seinajoki arēnā, kur izstādes Farmari 2017 ietvaros bija izvietots arī projekta EmpInno stends, un Frami tehnoloģiju centrā, kurā notika uzņēmēju kontaktbirža.
   
   
  Detalizēta informācija par projektu „EmpInno” pieejama Rīgas plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrā. Projekta „EmpInno” īstenošana paredzēta līdz 2019.gada aprīlim.
   
   
   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi