Šodien ir otrdiena,  21. novembris - Zeltīte, Andis
Novembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Galvenā lapa

  LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

  Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

  Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

  Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

  Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

  Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

   
  Jaunumi
  Rīgā tiekas projekta Smart Blue Regions partneri
  15.11.2017
  Rīgas plānošanas reģions Interreg Baltijas jūras transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020.gadam līdzfinansēta projekta “Viedie piejūras reģioni: viedā specializācija, jūras un piekrastes resursi ekonomikas izaugsmei Baltijas jūras reģionā” (Smart Blue Regions) ietvaros organizē 4. projekta partneru sanāksmi, kas notiek 15. un 16. novembri Rīgā.
  Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību uzņēmējdarbības speciālisti gūst pieredzi Vidzemē
  08.11.2017
  2.novembrī Rīgā plānošanas reģiona (RPR) Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs organizēja pieredzes apmaiņas braucienu uz Vidzemi, kurā piedalīties bija aicināti Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību speciālisti, kas strādā uzņēmējdarbības atbalsta un veicināšanas jomā.
  Balsošana par Latvijas ainavu dārgumiem ir noslēgusies
  31.10.2017
  Balsojumam bija izvirzītas 243 ainavas, par kurām sabiedrība varēja nobalsot līdz 15.oktobrim.
  “NSB CoRe” ietvaros diskutēs par Rail Baltica ietekmi uz tranzīta nozari
  20.10.2017
  Projekta “NSB CoRe” ietvaros šī gada 20. oktobrī Rīgas dome (511.telpa) notiek apaļā galda diskusija “Intermodalitāte Ziemeļjūras – Baltijas jūras transporta koridorā”.
  Ar kopīgu partneru tikšanos atklāj jauno ostu attīstības projektu
  17.10.2017
  17.oktobrī notika Igaunijas – Latvijas programmas projekta “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā” / ESTLAT HARBOURS uzsākšanas sanāksme, pulcējot vairāk kā 50 dalībniekus no Latvijas un Igaunijas – projekta partnerus, jahtu ostu pārstāvjus, tūrisma, ministriju un pašvaldību speciālistus.
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi